Obec Jestřabí Lhota
obecJestřabí Lhota
💥 V březnu začne výstavba nových chodníků a veřejného osvětlení v obci 💥 Poplatky jsou splatné 31.3.2024. Odpady 550,-Kč za osobu s trv.pobytem, nebo rekreační objekt. 100,-Kč za psa.💥

Živý Betlém v Jestřabí Lhotě 2023 uchvátil diváky.

Živý Betlém v Jestřabí Lhotě 2023 uchvátil diváky. 1

V sobotu 16. prosince 2023 se v naši pohostinné obci Jestřabí Lhota odehrálo jedno z nezapomenutelných vánočních představení živého Betléma.

Tato tradiční událost, která oslovuje srdce věřících i těch, kteří vánoční čas vnímají jako dobu rodinné pohody, byla letos zvlášť výjimečná díky pečlivému a nadšenému přístupu manželů Převrátilových, kteří se postarali o tvůrčí a bezvadné nastudování celého představení.

Těmto lidem patří obrovský dík za to, že dokázali přenést atmosféru vánočního poselství s takovým citem a dovedností. Jejich oddanost a lásku k umění bylo možné pociťovat v každém okamžiku představení, a to nejen ve výkonech hlavních postav, ale i ve skvělé koordinaci a harmonii celého úžasného ansámblu.

Neméně důležitou roli sehrála rodina pana Luboše Kosíka, která věnovala prostory staré sušárny pro konání tohoto představení. Díky jejich  a ochotě se diváci mohli ponořit do autentické atmosféry, která dodala Betlému v Jestřabí Lhotě zvláštní kouzlo.

Při psaní těchto řádků nelze zapomenout na všechny zúčastněné, ať již jako herce či diváky. Bez vaší podpory by tato tradice nemohla přežít a rozvíjet se. Vaše účast přinesla představení živého Betléma do života a vytvořila nezapomenutelné vzpomínky pro všechny zúčastněné.

Zároveň bychom chtěli srdečně poděkovat těm, kteří se postarali o zachycení této nezapomenutelné události prostřednictvím videa a fotografie, paním Lence Svobodové a Janě Vocáskové . Díky vašemu úsilí budou moci lidé, kteří se nemohli zúčastnit, zažít alespoň část kouzla, které Betlém v Jestřabí Lhotě přináší.

Jako obyvatel Jestřabí Lhoty věřím, že tato úžasná tradice bude pokračovat i v dalších letech. Vánoční Betlém v Jestřabí Lhotě není jen divadelní představení, ale také spojením komunity, která sdílí radost a radost ze společné tradice. Děkujeme všem, kdo se podíleli na vytvoření tohoto magického večera, a věřme společně, že Betlém v Jestřabí Lhotě bude dále svítit jako hvězda na nebi vánočních tradic.

Fotografie :

Lenka Svobodová:

Archív autorky

Adéla Tauscherová

Archív autorky

Video :

Video Jany Vocáskové

Datum vložení: 18. 12. 2023 9:25
Datum poslední aktualizace: 21. 12. 2023 8:57
Autor: Redaktor stránek

Život v obci

Svátek a výročí

Svátek má Bedřich

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Eudokie příznivá, ale blátivá.

ČEZ distribuce

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Zjednodušená verze stránek

Místní firmy

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Akce podpořené dotacemi

Obec Jestřabí Lhota