Aktuality - Oprava vodovodního řadu v naší obci 16. a 17.prosince 2023

Stav vodojemu v průběhu havárie.

V článku popis poruchy a opravy vodovodu v obci.

Vážení občané,

Omlouváme se za jakékoliv nepříjemnosti v souvislosti s víkendovou poruchou v dodávce pitné vody. Tato porucha byla způsobena prasklým potrubím mezi úpravnou vody a vodojemem, což vedlo k nekontrolovanému úniku obsahu vodojemu do pole. Chtěli bychom vás informovat o průběhu opravy a současném stavu našeho vodovodního systému.

Naše díky směřujeme k týmu provozovatele vodovodu - Energie AG Kolín , který byl okamžitě aktivován k rychlému a efektivnímu řešení situace. Technici pracovali na odstranění poruchy a obnovení plné funkčnosti vodovodního systému celou sobotu 16.prosince.

V neděli 17. prosince ráno se situace opakovala s tím, že v důsledku plného výkonu čerpadel při napouštění, nedostatečnému nátoku ze starého vrtu(nový nemůžeme do kolaudace používat) a poruše sondy na akumulační nádrži došlo k zavzdušnění čerpadel a rannímu výpadku dodávky, kterou pracovníci Energie AG. obnovili během dopoledne.

Oznamujeme, že oprava na vedení byla úspěšně provedena, a postupně se vodojem začíná naplňovat. Tým nadále monitoruje proces, aby bylo zajištěno optimální a bezproblémové fungování naší vodovodní infrastruktury. Stavební práce na opravně vody budou pokračovat v nastaveném harmonogramu.

V průběhu tohoto víkendu jsme si plně uvědomili, jak kriticky důležitá je pravidelná a bezproblémová dodávka pitné vody pro každodenní život naší obce. Věříme, že společné úsilí a trpělivost našich občanů nám umožní co nejdříve obnovit plnou kapacitu dodávek pitné vody a zajistit, aby podobné situace neměly v budoucnosti takový dopad.

V současné době naše stávající zařízení poskytuje výtlak do akumulace 1,5 litru/s, což je bez mála 65procent kapacity vodojemu za den, bez spotřeby , přičemž maximální spotřeba ve špičce dosahuje 3 litrů/sekundu. Zároveň jsme připraveni uvést do provozu nový vrt, který má potenciál poskytovat až 4 litry/s., což bude bez mála 170 procent kapacity vodojemu za jeden den bez spotřeby. Tento nový zdroj prochází aktuálně procesem kolaudace a podstupuje příslušné zkoušky, aby byla zajištěna jeho bezpečná a spolehlivá provozuschopnost.

Děkujeme vám za vaši trpělivost a porozumění během této doby. Snažíme se co nejdříve obnovit plnou kapacitu dodávek pitné vody a zajistit, aby naši občané neměli žádné další komplikace v tomto ohledu.

S úctou,

Za zastupitelstvo obce Jestřabí Lhota

Václav Nedbal, starosta obce.

Datum vložení: 18. 12. 2023 6:56
Datum poslední aktualizace: 18. 12. 2023 7:51