Obec Jestřabí Lhota
obecJestřabí Lhota
💥 Policie České republiky byla požádána o měření omezené rychlosti na staveništi. Stavba chodníků pokračuje od směru Farářka-náves 💥

Kácení starých lip na návsi v Jestřabí Lhotě.

Kácení starých lip na návsi v Jestřabí Lhotě 1

Informace pro občany o kácení starých lip na návsi.

Vážení spoluobčané,

obracíme s na Vás oznámením o plánovaném kácení dvou starých lip na naší návsi, ke kterému dojde mezi 15.-31.březnem 2024, v době vegetačního klidu. Toto rozhodnutí je v souladu s rozvojem naší obce a s cílem zlepšit infrastrukturu a bezpečnost našich ulic.

Jedním z hlavních důvodů pro pokácení těchto lip je nutnost přizpůsobit křižovatku na návsi pro lepší dopravní bezpečnost. S rozšířením chodníků a instalací veřejného osvětlení přichází také potřeba provést změny, které zajistí plynulost provozu a minimalizaci rizika dopravních nehod. Vaše bezpečí je pro nás prioritou a věříme, že tato opatření přispějí k zajištění bezpečnějšího prostředí pro nás všechny.

Rozumíme, že staré lípy mají pro mnohé z nás sentimentální a historickou hodnotu. Proto chceme zdůraznit, že dvě nové lípy budou na počest těch původních vysazeny na blízkých místech. Budou také doprovázena informační tabulkou, která připomene historii a význam původních stromů pro naši obec. Tímto způsobem se staré lípy nezapomenou, ale budou připomínány i pro budoucí generace.

Rádi bychom vám poděkovali za Vaše pochopení a podporu v této záležitosti. Vaše spolupráce a součinnost jsou pro nás velmi cenné a důležité pro úspěch plánovaných změn.

O přesném datumu kácení Vás budeme s předstihem informovat.

S úctou,

Václav Nedbal, starosta obce

Datum vložení: 26. 2. 2024 9:36
Datum poslední aktualizace: 26. 2. 2024 9:48

Svátek a výročí

Svátek má Jaroslav

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

ČEZ distribuce

Zjednodušená verze stránek

Místní firmy

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Akce podpořené dotacemi

Obec Jestřabí Lhota