Otevírací doba knihovny  Pondělí 17-19 hodin, Adresa : Jestřabí Lhota 74, 280 02 Kolín, Telefon : 321798223, email: jestrabilhotaknihovna@gmail.com

 

Nabízíme

Veřejný internet zdarma
Kopie formát A4 2,50Kč
Oboustranná A4 4,-Kč
Kopie formát A3 5,50Kč
Oboustranná A3 6,-Kč
Laminování A4 10,-Kč
Spirálová vazba 20,-Kč
Kompletní ceník zde

OKO 21.2.v 17hod

okoOd února opět poběží výtvarné kurzy. Budou koncipovány trochu jinak než předešlá série. Tentokrát se pokusíme do léta zdolat obličej. Postupně projdeme kresbu oka, nosu, pusy, ucha, vlasů … až je budeme moci spojit v tvář, hlavu. Nebude se jednat pouze o realistickou kresbu, ale i „jen“ lineární apod. Kurz bude přizpůsoben individuálně každému kreslíři. Vhodný je tedy pro úplně všechny věkové kategorie od malých dětí po dospělé. Stejně jako pro jakoukoli pokročilost zájemců. Pokud váháte, přijďte to zkusit. Nezapomínejte: „Kreslit umí každý! Jen to oko a mozek každého vidí jinak a jinak zpracuje!“ Pokud se vám první či jiný díl nebude hodit, není to důvod neúčastnit se dalších. Přiskočit se dá kdykoli. Někdy se bude jednat o pátky podvečer jindy třeba neděle. Dle dohody a zájmu účastníků.

 

První kurz proběhne v pátek 21.2.2020 v 17 hod. Začneme rovnou okem.

 

Těším se na vás. LP

Bible - Poslední časy

BIBLEWEBMilí čtenáři,

ráda bych vám nabídla zajímavou sérii přednášek pana Tomáše Košaty. Jedná se o další dílek pestrosti akcí, které naše knihovna pořádá.

 

14.5. a 28.5.2019 od 18hod v Obecní knihovně Jestřabí Lhota

 

Na přednášce bude kladen důraz na základní odkaz bible pro dnešníh dobu. Nahlédnout můžete i na historické překlady, například na Bibli Kralickou. Bude dán i prostor pro otázky.

Vietnam 16.2.2019 od 15hod

Všichni jste srdečně zváni na povídání o putování po Vietnamu. Zajímavé vyprávění o cestování přátel plné setkávání, objevování ... dplněné barevnými fotografiemi.

Přijďte si udělat v sobotu 16.2.2019 v 15hod příjemné odpoledne. Těšíme se na vás.

Plakat Vietnamweb

Výtvarný kurz 3.díl - Kresba 22. 2. 2019

jablkawebVýtvarný kurz na pokračování.

NÁPLŇ 3.dílů:    zachycení objemu těles tužkou a pastelkami

KDE:       Obecní knihovna Jestřabí Lhota

KDY:       pátek 22.2.2019 od 17hod

S SEBOU:       papíry, měkké tužky, pastelky

PRO: všechny, účast na předchozích dílech není podmínkou

 

Pro účastníky předchozích dílů: Chce to, si doma občas něco zopakovat, pokud má být výsledek vidět. Na domácí práce se ráda podívám :).

Adventní tvoření 2.12. od 16 hod

anděléwebVšechny srdečně zvu o první adventní neděli na vánoční tvoření. Vyrábět budeme anděly (doporučuji vzít s sebou malý špalík) ze dřeva či kelímků, vánoční přání či novoročenky, drátkované ozdoby či zápichy. Obtížností i vkusem si přijde na své každý návštěvník. Tvoření je součástí Dne pro dětskou knihu, nebude-li vás zajímat tvoření, je možné zapojit se do aktivit připravených pro tento den (viz článek výš).

 

 

 

 

drátkovéozdobyweb

 

 

Kalendář akcí

Kalendárium

Na webu

DnesDnes38
VčeraVčera48
TýdenTýden451
MěsícMěsíc156
Od začátkuOd začátku10948