Otevírací doba knihovny  Pondělí 17-19 hodin, Adresa : Jestřabí Lhota 74, 280 02 Kolín, Telefon : 321798223, email: jestrabilhotaknihovna@gmail.com

 

Nabízíme

Veřejný internet zdarma
Kopie formát A4 2,50Kč
Oboustranná A4 4,-Kč
Kopie formát A3 5,50Kč
Oboustranná A3 6,-Kč
Laminování A4 10,-Kč
Spirálová vazba 20,-Kč
Kompletní ceník zde

Téma "zavřeno"

rouškaMilí čtenáři,

množí se dotazy ohledně fungování knihovny. Řada z vás má i cenné návrhy. Vážím si velice zájmu využívat knihovnu, číst, vzdělávat se. A jsem si vědoma, že v současném čase je knížka pro většinu z nás jedním z uklidňujících prvků, pro některé pohlcovač dlouhých hodin doma. A proto mi dovolte se k tomu vyjádřit.

 

Je nutné, abychom zodpovědně dodržovali daná pravidla (ale s rozumem v pozoru), chceme – li se co nejdříve vrátit do běžného žití, a knihovna není výjimkou. Jednak knihovna dodržuje nařízení vlády, svého zřizovatele a respektuje i doporučení ministerstva kultury a národní knihovny. A proto…

…máme ZAVŘENO. Přestože by šlo vydávat a vracet knihy výdejovým okénkem, byli bychom rozporu s jinými body usnesení (volný pohyb osob, cesta do knihovny není ani jednou výjimkou, služba patřící mezi uzavřené atd.).

Rozvážení knih do domácností - dle bodu I. zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkou:

a) cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti,

Tj. vykonává se činnost, kterou knihovna standardně dělá. Na druhé straně je potřeba konstatovat, že smysl a cíl nařízení směřuje k tomu, aby se pohyb osob omezil na nejmenší možnou míru.

Jenže naše knihovna tuto činnost nemá zavedenou jako běžnou činnost. Ledaže bychom tuto donášku v současném stavu brali jako službu pro seniory, občany obce a péči o ně.

 

Posledním a výrazným důvodem, proč nehledat důvody, jak omezení obejít, je nakládání s vrácenými knihami.

 

Pozor na KNIHOBUDKY. Nedoporučuji jejich momentální využívání. Po ukončení krizové situace půjdou knihy jako všechny vrácené do karantény a k dezinfekci.

 

Děkuji za rozumný, klidný a zodpovědný pohled na věc. Držte se zdraví a brzy na viděnou. (Poctivě katalogizuji, a až se sejdeme, bude v regálech čekat spousta novinek.) LP

 

V případě dotazů mě kontaktujte na m.i.k.i.p.r.i.ch@gmail.com,  723958671

Kalendář akcí

Kalendárium

Na webu

DnesDnes53
VčeraVčera116
TýdenTýden366
MěsícMěsíc661
Od začátkuOd začátku21927