** Obecní úřad na žádost ZOD Zálabí informuje, že na centrální hnojiště u Němčic JE ZAKÁZÁNO VYVÁŽET odpady a tvořit zde skládku ** Povoleny 4 etapy uzavírky hlavních silnic v Jestřabí Lhotě od 6.9.2021-15.10.2021 . Přesný popis v článku na úřední desce ** Jako objízdnou trasu pro místní lze využít cesty bývalým zemědělským družstvem(panelové) ** Od 1.8. je zastávka autobusu v obci zahrnuta do systému Pražské integrované dopravy ** Pokud chcete doplatit dar na ekologii obce máte v těchto týdnech poslední možnost ** Soukromé přípojky kanalizací je možno budovat již nyní podmínkou je připojení se k hlavnímu řádu až PO PROVEDENÍ kolaudace hlavních stok **

Zodpovězení otázky ohledně cen tarifů jizdného Pražské integrované dopravy(u nás linky 705,706). Více v článku...

logo pid

Otázka k novým tarifům jízdného :

Dobrý den,
od 1.8.2021 bylo zařazeno Kolínsko pod PID a chci se zeptat ohledně ceny předplatného kupónu. Cestuji z obce Jestřabí Lhota do Kolína hl.n., jezdí linky 705 a 706 s tím, že je uvedeno, že se jedná o pásma 6,7. Ale linka 705 jede více jak 30 minut a tak platíme vlastně dražší jíždné (30Kč). Pokud bych si chtěla pořídit předplatný kupón, jaká pásma zakoupit dvě nebo tedy tři? Ráno jedu za 30Kč a odpoledne potom za 22Kč. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
na uvedené trase může skutečně nastat situace, že je na některých spojích hrazena jednotlivá jízdenka za 22 Kč, zatímco na jiných za 30 Kč, což závisí na jízdní době podle jízdního řádu mezi Jestřabí Lhotou a konkrétní zastávkou v Kolíně, do které nebo ze které cestujete. Jízdenka za 22 Kč je dostačující na takových spojích a trasách, kde se jízdní doba vejde do 30 minut včetně, jak jste správně uvedla. Pokud jde o předplacené jízdné, bude na této trase na všech zde se pohybujících linkách dostačující kupon pro dvě tarifní pásma 6 a 7, jak jste rovněž správně zmínila, pro předplacené jízdné nehraje jízdní doba žádnou roli, podstatná jsou pouze tarifní pásma. V plnocenné variantě je potřebný kupon nabízen za 575 Kč na měsíc, 1 500 Kč na čtvrtletí nebo 5 463 Kč na rok.

odbor marketingu
vedoucí oddělení komunikace

Poznámka na závěr :
Průkazky a slevové kupóny vystavují na nádraží v Kolíně jak jezdily dálkové busy, nebo v hale v pokladnách ČD.

ČEZ Distribuce

Svátky

Dnes : Matouš
Zítra : Darina
Pozítří : Berta