Otevírací doba knihovny  Pondělí 17-19 hodin, Adresa : Jestřabí Lhota 74, 280 02 Kolín, Telefon : 321798223, email: jestrabilhotaknihovna@gmail.com

 

Nabízíme

Veřejný internet zdarma
Kopie formát A4 2,50Kč
Oboustranná A4 4,-Kč
Kopie formát A3 5,50Kč
Oboustranná A3 6,-Kč
Laminování A4 10,-Kč
Spirálová vazba 20,-Kč
Kompletní ceník zde

Adventní tvoření 2.12. od 16 hod

anděléwebVšechny srdečně zvu o první adventní neděli na vánoční tvoření. Vyrábět budeme anděly (doporučuji vzít s sebou malý špalík) ze dřeva či kelímků, vánoční přání či novoročenky, drátkované ozdoby či zápichy. Obtížností i vkusem si přijde na své každý návštěvník. Tvoření je součástí Dne pro dětskou knihu, nebude-li vás zajímat tvoření, je možné zapojit se do aktivit připravených pro tento den (viz článek výš).

 

 

 

 

drátkovéozdobyweb

 

 

Výtvarný kurz 1.díl - Kresba 9.11.2018

kresba1webVýtvarný kurz na pokračování. 1.díl bude zaměřen na rozkreslení, procvičení linií, tvarů a textury, rozvržení a zachycení poměrů objektu, základ stínování.

 

KDE: Obecní knihovna Jestřabí Lhota

 

KDY: pátek 9.11.2018 od 17hod

 

S SEBOU: papíry, měkké tužky, vhodná je i podložka pod papír (desky, blok), ale není nutná

 

Z kapacitních důvodů knihovny je vhodné se na kurz přihlásit předem. Osobně nebo mailem.

 

Kurz je určet pro všechny, děti od 10let i dospělé. Děti pod 10 let nahlašte případně předem. Děkuji.

 

V pátek podvečer se na vás budu těšit. LP

Maminkovské čtení 8

barvyweb

 

 

 

Dopolední otevírací doba s programem pro čtenáře 0-3let s maminkami či tatínky

 

V úterý 1.11.2016 od 9:30hod mají všechny maminky nebo tatínkové na mateřské či rodičovské dovolené možnost využít speciální otevírací dopolední doby (přibližně 9:30 – 11:00).

 

 

Téma jsou BARVYČíst budeme tedy co nejbarevnější nejveselejší knížky. Nápomocné hračky také vítány. Pomalu si po špetkách zvykáme na „knihovnový“ program, tentokrát půjde o barvy, barvení, ruce určitě nezůstanu čisté. Každý se zapojí podle vlastní iniciativy. Tvořivý materiál bude k dispozici.

 

Je vám asi jasné, že se nejedná o klidné, tiché čtení mlčky sedících dětí, ale je to příjemná příležitost, jak strávit podzimní chladné dopoledne. Jak si najít kamarády k setkání příště třeba na hřišti a časem ve školce :).

Některé maminky prosím o zaplacení ročního členského příspěvku maminky (50,-Kč, pokud jste tak již neučinili).

 

(Doporučujeme po minulé zkušenosti bačkorky nebo druhé ponožky na běhání po studené podlaze, eventuelně drobnou svačinu, která neumaže knihy.)

Budeme se na vás těšit. Lucka a Anet Přichystalovy

Gerda - dětské čtení

gerdaweb

 

 

 

 

Letní horko nebylo úpně ideální pro čtení dětem venku. Vynahradíme si ho podzimním čtením krásné dětské knížky o malé velrybě. Podle počasí venku pod ořechem nebo v čítárně knihovny.

 

 Zvu vás v neděli 7.10.2018 od 15 hod.

 

Číst budeme: Adrián Macho.: Gerda. Příběh velryby.

 

Moc s na vás těším. Zváni jsou malí i velcí. LP

Šikana 5.11.2016

 

šikanaweb

 

 

Pro velmi zajímavou a užitečnou přednášku jsme již vybrali náhradní termín! Nenechte si ji ujít!

 

V sobotu 5.11.2016 od 15 hod se v knihovně uskuteční přednáška pro rodiče (s dětmi) na téma Šikana. Zváni jsou i zájemci o tuto problematiku.

 

 

Přednáška zakončená diskuzí bude vedena aktivní metodičkou prevence s mnohaletou praxí a zkušeností. Přijďte si poslechnout novinky v této oblasti. Jak postupovat, pokud vaše dítě je šikanováno nebo někoho šikanuje. Jak to vůbec zjistit? Jak se zachovat? A hlavně, jak rozeznat šikanu od jiných dětských projevů?

 

 

Víte, že šikana není, jen hrubé fyzické ubližování? Víte vy, a hlavně vaše děti, co všechno je skryto v šikaně. Všechny děti se s nějakou formou šikany setkají, z jedné i z druhé strany. Přijďte se o ní něco dozvědět!

 

 

 

Uskutečněno za finanční podpory MK ČR (vybavení učebny).

Kalendář akcí

Kalendárium

Na webu

DnesDnes81
VčeraVčera96
TýdenTýden704
MěsícMěsíc2095
Od začátkuOd začátku55660